Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


Pobrzeże > Rewalska wąskotorówka zacznie kolejny sezon

2015-04-24 Rewalska wąskotorówka zacznie kolejny sezon

1 maja 2015 roku rozpoczyna się kolejny sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wozić będzie ona turystów po nadmorskich okolicach.

Rewalska wąskotorówka wyruszy na wąski tor już po raz drugi pod skrzydłami gminnej spółki przewozowej.


Wąskotorówka (grafika: Nadmorska Kolej Wąskotorowa)

Wąskotorówka kursować będzie codziennie od 1 maja do końca września 2015 roku na trasie Gryfice - Pogorzelica. Rozkład jazdy nie ulega zmianie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka wracać będzie ostatnim kursem do Gryfic.

Przejazd pociągu na trasie z Gryfic do Pogorzelicy to prawie 2 godzina podróż sentymentalna wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Łączna długość trasy wynosi 39,5 km.

Przejazd pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą trwa ok. 35 minut. Długość trasy wynosi ok. 10 km i obejmuje 6 dworców.

W sezonie wysokim, tj. w terminie od 20 czerwca do 20 sierpnia 2015 roku, bilety między Trzęsaczem i Pogorzelicą kosztować będą 18 zł. Poza sezonem wysokim 16 zł. Przejazd w tam i z powrotem to wydatek 25 zł w sezonie wysokim i 18 zł w sezonie niskim.

Na trasie z Gryfic do Pogorzelicy i z Pogorzelicy do Gryfic przejazd w jedną stronę (pierwszym kursem) kosztuje 12 zł. Przejazd tam i z powrotem (dotyczy powrotu ostatnim kursem) to 16 zł. Przejazd powrotny ostatnim kursem to 12 zł.

Na trasie wąskotorówki znajduje się wiele atrakacji turystycznych takich jak latarnia morska w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie, zabytkowy kościół neogotycki oraz zespół pałacowy w Trzęsaczu, neogotycki pałac w Dreżewie, czy dworska rezydencja z końca XVIII w. w Rybokartach.

Zmieni się sposób sprzedaży biletów, bowiem od czerwca ruszają dworce, w których, uruchomione zostaną kasy biletowe. Bilety nadal będzie można kupić także w pociągu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa współpracuje także z właścicielami obiektów turystycznych. Mogą oni nabywać bilety po niższych cenach dla swoich gości.

Niestety, z powodu trwającego remontu parowóz Px-48 nie wróci jeszcze w tym sezonie na trasę i tak jak w poprzednich latach składy ciągnięte będą lokomotywami spalinowymi Lxd2 i wagonami motorowymi MBxd2.

W 2014 roku nadmorska wąskotorówka w Rewalu przewiozła 140 tys. pasażerów.

Pobrzeże na serwisach społecznościowych: